Rollmasaż efekty PSV wygrywa Superpuchar Holandii

Wrzesień

2 miesiące ago

PSV wygrywa Superpuchar Holandii

1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

PSV Eindhoven cieszy się z pierwszego tytuły w obecnym sezonie, drużyna PSV pokonała FC Groningen 3:0 w Superpucharze Holandii, zwanej jako Johan Cruijff Schaal. Dzisiejsze zwycięstwo jest dziesiątym zwycięstwem drużyny PS w tych rozgrywkach, po raz ostatni drużyna PSV triumfowała w 2012 roku, teraz przychodzi pora na kolejne świętowanie.

Mimo wysokiej wygranej 3:0 drużyna PSV nie zachwycała, szczególnie w początkowej fazie spotkania, przez pierwsze 20 minut to Groningen dominował na boisku, jednak liczy się skuteczność i to dodało skrzydeł drużynie PSV, która w 25 minucie wyszła na prowadzenie po trafieniu De Jonga. Mimo tego że wynik do przerwy się nie zmienił, pierwsze 45 minut mogło się podobać, obie drużyny grały ofensywnie, a bramkarze obu drużyn musieli kilka razy interweniować.

Po zmianie stron, PSV szybko podwyższyło wynik spotkania, już w 50 minucie Maher podwyższył na 2:0, pokonując bramkarza strzałem po ziemi z szesnastu metrów. Po stracie tego gola drużyna Groningen wyraźnie odpuściła walkę o chociażby remis co w 64 minucie wykorzystał De Jong podwyższając na 3:0. Jeszcze przed końcem mogliśmy zobaczyć czwartą bramkę, jednak rzutu karnego nie wykorzystał Andrés Guardado.

Teraz drużyna PSV szykuje się do pierwszego spotkania ligowego, w którym 8 sierpnia zmierzy się na wyjeździe z Den Haag.